Utmana – och vinn en SILVA kompass (värde 450 kr)!

Utmana en kompis, kollega, familjemedlem, FBF eller någon annan att delta i Lidingö Challenge Final den 5 oktober på vår Facebook-sida: www.facebook.com/lidingochallenge. Använd kommentarfältet! Din utmaning ska innehålla namn på den du utmanar samt en motivering.

utmaning1

De 5 bästa utmaningarna belönas med 2 SILVA tumkompasser – en till dig och en till den du utmanar! De utmaningar som får flest ”gilla” på Facebook vinner. För att få priset ska ni båda vara anmälda till Finalen: lc14-final.questionpro.com. Minst en av er ska komma till starten och hämta ut kompasserna den 5 oktober mellan kl 10 och kl 11.

Under finalen väljer ni själva hur ni vill delta, ni tar valfritt antal kontroller i valfri ordning. För den som önskar går det att välja att springa/jogga/gå någon av vårens och höstens 8 deletapper. Sammanlagt finns det 80 kontroller i Challenge Lång och 40 kontroller i Challenge Trail utspridda över hela Lidingö.

May the odds be ever in your favor!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *